Naucz mnie

Pierwsze pobrania ale i pierwsze uwagi oraz pytania od użytkowników – np: czemu aplikacja nie rozpoznała potrawy ze zdjęcia które zrobiłem?

W tym miejscu pragniemy przypomnieć, że IleJem to aplikacja personalna (dedykowana użytkownikowi). Oznacza to, że system trzeba nauczyć posiłków które spożywa jej właściciel.

IleJem nauczone zostało rozpoznawania posiłków na bazie kilkuset przykładów. Znajdziesz je w menu aplikacji. Jeśli więc spożywasz np: gołąbki to IleJem uruchomione pierwszy raz powinno je rozpoznać i zasugerować kaloryczność dania (ale to zależy od gotującego więc należy zweryfikować podane parametry).

Próba dodania dania, które nie zostało wykorzystane w procesie uczenia aplikacji, wymaga dodania dania – można to obejrzeć na tym filmie. Przeczytaj również ten dokument – przed pierwszym uruchomieniem.

Więcej pytań? Napisz

ps

Zastanów się nad daniem jakim jest zupa pomidorowa.

W każdym domu, ten posiłek wygląda inaczej (ryż, kluski, śmietana, pietruszka i co tam jeszcze ktoś wymyśli). Dodatkowo tylko przygotowujący wie z czego ten posiłek faktycznie się składa(ile oleju / oliwy, pomidorów etc). Jeśli zatem dobrze zdefiniujesz „swoją” zupę pomidorową, Ilejem podczas kolejnych rejestracji zupy, rozpozna i podpowie parametry posiłku – jedynie masa porcji powinna zostać zweryfikowana.